Nuriye Gülmen ve Semih Özakça direnişlerinin 191. açlık grevlerinin 71’inci gününde Ankara, Yüksel Caddesi’ndeydi.

Sağlık durumlarının kötüye gitmesi nedeniyle dün açıklamaya katılamayan Gülmen ve Özakça, bugün (18 Mayıs) Yüksel Caddesi’nde destekçileriyle bir araya geldi.  

Yüksel Caddesi’nde bulunan İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya, Emekçi Hareket Partisi, CHP milletvekilleri Ali Şeker, Sibel Özdemir, Mustafa Akaydın, Şenal Sarıhan, Ali Akyıldız, Gaye Usluer, Orhan Sarıbal, Zülfikar Tümer ile şair Ahmet Telli, Ataol Behramoğlu, Abdullah Nefes, sanatçı Haluk Çetin ve Halkın Türkiye Komünist Partisi (HTKP) Genel Başkanı Erkan Baş ile çok sayıda yurttaş katıldı.

Dün (17 Mayıs) polislerin gece saatlerinde Gülmen ve Özakça'ya destek için bulunan gruba yaptığı saldırıda yakılan  pankart yerine, yeni yapılan “OHAL haklarımıza ve iş güvencemize saldırıdır, işimizi geri istiyoruz” yazılı pankartı alanda açıldı.

Yapılan açıklamadan sonra Selçuk Kozağaçlı konuşma yaptı. Kozağaçlı "Nuriye ve Semih işlerini geri istiyorlar. OHAL'de hep yanlış işler yaptılar bir kere de doğru iş yapsınlar Nuriye ve Semih'i işe geri alsınlar. OHAL'de işlerinden atıldılar hükümet iade kararnamesi çıkarsın işlerine geri alınsın" açıklamasında bulundu.

EHP'den açıklama: KHK rejimi yenilecek, Nuriye ve Semih kazanacak