Kaza, merkez Nilüfer ilçesi Bursa-Mudanya Karayolu üzerinde İhsaniye Mahallesi mevkiinde, 00.30 saatlerinde meydana geldi. Cemal Gökhan Çalışkan yönetimindeki otomobil kontrolden çıkarak aynı yönde giden midibüse yandan çarptı. Çarpmanın şiddetiyle midibüs Erdoğan Ağtürk yönetimindeki otomobilin üzerine devrildi. Kazanın bildirilmesinin ardından bölgeye çok sayıda itfaiye, polis, 112 Acil Servis ve AFAD ekibi sevk edildi.
 
Kazada, midibüste bulunan 43 yaşındaki Hakan Şibay, 41yaşındaki Mesut Güney ile Akın Demirkan ve otomobilde bulunan 31 yaşındaki Neslihan Namlucuoğlu öldü. Sürücülerden Cemal Gökhan Çalışkan, Erdoğan Ağtürk ve 9 kişi daha yaralandı. 1'i ağır, 11 yaralı olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekiplerince çeşitli hastanelere kaldırıldı. Kaza nedeniyle Bursa-Mudanya Karayolu yaklaşık 4 saat boyunca trafiğe kapandı.
 
Kazanın ardından görgü tanıkları Cemal Gökhan Çalışkan yönetimindeki otomobilin aşırı hızlı  olduğunu ve 'trafikte makas atarak' ilerlediğini, kontrolden çıkıp midibüse aşırı hız nedeniyle çarptığını öne sürdü.
 
Hep aynı tablo

Evrensel'de yer alan habere göre, kazaya ilişkin, gece vardiyasında çalışan Aroma işçisi de şöyle konuştu: "Renault'da çalışan işçi kardeşlerimiz ne yazık ki işten çıkmış eve dönerken servis aracının kaza yapması sonucu hayatlarını kaybettiler. Hep aynı acı tablo, hep aynı son! Ülkemizde yaşanılan işçi ölümlerinin yüzde 99'unu iyi araştırsak sonu hep kâr hırsı ve ihmalkarlığa dayanıyor malesef. Her şeyi kadere bağlayıp geçiştiremezsiniz. Ölen işçi kardeşlerimize Allah'tan rahmet, akrabalarına ve tüm sevenlerine sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyorum." 

(Fotoğraf: Evrensel)