İşçilerin grev yasaklarıyla haklarının gasp edildiği, bürokratik sendika yapılarında işçilerin engellendiği bir ortamda Birleşik Bir Emek Hareketi, " işçi meclislerinin ülkenin her yerinde kurulması için " yola çıktı.
 
İşçilerin sosyal, iktisadi ve politik haklarının muhafazası için daha geri gidilemeyeceğini söyleyen 'Birleşik Bir Emek Hareketi' bugün Kozyatağı Kültür Merkezi'nde bir araya geldi. 
 
 
13.00'da başlayanForumda söz alan işçiler, sarı sendikacılığın zararları hakkında fikirlerini ortaya koydu ve Türkiye’de yaygınlaşmış olan sendika bürokrasisi eleştirildi.
 
İşçilerin aldıkları sözler doğrultusunda, ortak olarak dile getirilen fikir, işçi meclislerinin, işyeri komitelerinin kurulmasının sınıf hareketine büyük yararlar sağlayacağı oldu.

Bir çok iş kolundan katılımın sağlandığı forumda, metal işçisinden madenciye, memurundan mimarına, tekstil işçisinden güvenlik emekçisine, depo işçisinden tekstil işçisine kadar farklı sektörden gelen emekçiler konuştu ve düşüncelerini aktardı.
 
Bir yürütme kurulu kurulması ve forumda değerlendirilen konuların hayata geçirilmesi için çalışmalara başlanmasının kararlaştırılmasıyla forum sona erdi.