İşten çıkarılan 12 Norm Altaş işçisinin işe iade edileceği ifade edilmişti. İşçiler, verilen sözlerin tutulmadığını söyleyere, direnişe devam edeceklerini belirtti. Norm Altaş işçilerinin açıklaması şöyle: 

Atılan 12 Üyemizin İşe Alınması, TİS Hakkımıza Saygı Gösterilmesi ve Grev Kırıcılığına Karşı Çankaya Belediyesi Taşeronu Norm Altaş İşçileri  Olarak Hak Hukuk Adalet İçin CHP Genel Merkezine Yürüyoruz
 
Sendikamız 600 işçinin çalıştığı Çankaya Belediyesi taşeronu Norm Altaş İş Ortaklığı’nda toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde grev aşamasına gelmiş, alınan grev kararı Norm Altaş işvereninin itirazı üzerine Ankara 12. İş Mahkemesi tarafından durdurulmuştur.
Bu süre içerisinde 12 üyemiz haksız ve hukuksuz bir şekilde işten atılmış ve 8 Aralık’dan beri Çankaya Belediyesinin önünde bekleyerek işe geri dönüş mücadelesi vermektedirler.
 
Üyelerimizin işe geri alınması ile ilgili olarak çeşitli görüşmeler yapılmış bunun sonucunda 16 Aralık Cumartesi günü Çankaya Belediye Başkanı tarafından twitter mesajı ile atılan işçilerin işe geri alınacağı kamuoyuna ilan edilmiştir.
Bu açıklamanın ardından bir hafta geçmesine rağmen Çankaya Belediyesi, Norm Altaş Taşeronunda işten çıkarılan Sendikamız üyesi 12 işçinin işe geri alınması ile ilgili şu ana kadar somut bir gelişme olmamıştır. Bu nedenle direnişimize ve mücadelemize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Pazartesi Çankaya Belediyesi  önünde direnişimiz  devam edecek. Salı günü ise CHP Genel Merkezine, Hak, Hukuk, Adalet ve Atılan İşçiler Geri Alınsın Sözleşme Hakkımız Engellenemez yürüyüşü yapılacaktır.
 
Salı günü başlayacak olan ADALET yürüyüşümüze başta Sendikamız Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu olmak üzere sendikamızın yöneticileri,  Norm Altaş işçileri, aileleri eş ve çocukları kitlesel bir şekilde katılacaklardır.  .
Yürüyüşümüze bütün basın emekçileri ve halk örgütleri davetlidir.