Bir fabrika şantiyesinde kullandığı vincin sepeti yüksek gerilim hattına takılan 30 yaşındaki İşçi Yasin Doğru ve Yılport limanında üzerine konteynır düşen 23 yaşındaki Çağrı Karadaş yaşamını yitirdi.

Dilovası Demirciler Mahallesi’nde bir fabrika şantiyesinde vinç operatörü olarak çalışan Yasin Doğru, kullandığı vincin sepetinin yüksek gerilim hattına takılması sonucu elektrik akımına kapıldı. Ağır yaralanan işçi sağlık ekiplerince Farabi Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Doğru’nun cenazesi İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Ayrıca, Yılport limanında çalışan Çağrı Karadaş da konteynerın üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybetti. 

Askerden yeni geldiği öğrenilen ve 4 aydır Yılport limanında konteyner yükleme ve bindirme görevinde çalışan Çağrı Karadaş, sabah 08.00-16.00 vardiyası için limana geldi. Vardiyaya başlamadan önce kalmar forklift denilen ve limanda konteyner taşımada kullanılan aracın altını temizleyen Karadaş, temizlik esnasında konteynerın üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Kalmar forkliftin tırnaklarından kurtulan konteyner, altında temizlik yapan Karadaş'ın üzerine düştü. 

Kalmar forkliftin teknik bir sorundan kaynaklı tırnaklarının boşalmış, konteynerın böylelikle düşmüş olacağını düşünülüyor. Karadaş’ın cenazesi otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, hemen yan limanda çalışan görgü tanıkları ise sabah 07.30 sularında güçlü bir ses duyduklarını ve hafif bir sarsıntı yaşandığını aktardı.