İşçi ölümleriyle gündem olan 3. Havalimanı'nda bugün bir işçi ölümü daha yaşandı. Havalimanında faaliyet gösteren MNG adlı taşeron firmaya bağlı olarak çalışan bir işçi 4 metre yükseklikten düşerek yaşamını yitirdi.

30 bin kişinin çalıştığı Yeni Havalimanı inşaatında, tesisat işi yapan MNG firmasında çalışan işçinin 4 metre yükseklikteki iki bağlantı arasına konulan kalasın üzerinden düşerek yaşamını yitirdiği iddia edildi. Bir diğer iddia ise işçinin ‘manlift’ten düştüğü yönünde. 

Bakanlık ‘27 işçi öldü’ demişti

3. havalimanı inşaatı yaşanan işçi ölümleriyle gündemde. CHP Milletvekili Veli Ağbaba’nın 400 işçinin hayatını kaybettiği ve bu ölümlerin işçilerin ailelerine para verilerek gizlendiği iddialarını Meclise taşımıştı. Bunun üzerine dün bir açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 3. havalimanında çalışmaların başladığı mayıs 2015’ten itibaren SGK verilerine göre sağlık sorunları ve trafik kazası vakalarının da yer aldığı iş cinayetlerinde 27 işçinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada 30 bin işçinin çalıştığı inşaat sahasında denetim faaliyetlerinin aralıksız sürdüğü savunuldu.