İleri Haber'in haberine göre Avcılar Belediyesinde, Vadi Kurumsal Bilgi Sistemleri Ltd. şirketine bağlı olarak çalışan bir taşeron işçi hakkında, odatv’de yayınlanan bir haberin altına yapılan yorum nedeniyle, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten soruşturma başlatıldı.Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Avcılar Belediyesine gönderilen soruşturma yazısında, yorum yapılan IP numarasının Avcılar Belediyesinin kurumsal IP’si olması sebebiyle kime ait bilgisayardan yapıldığının tespiti istendi.

Avcılar Belediye Başkanlığı da bunun üzerine işçiyi hiçbir açıklama yapmadan ve gerekçe göstermeden işten çıkardı.

Kendisine ait olmayan bir hesap ve mail adresi nedeniyle işten çıkartılan işçi avukatı aracılığıyla işe iade istemiyle arabulucuya başvurdu. Şirket avukatı ve belediye heyetinin hazır bulunduğu arabuluculuk görüşmesinde heyet, “Cumhurbaşkanı’na hakaret eden şahsı işe geri almayacaklarını’’ belirterek görüşmeyi sonlandırdı.

Konu ile ilgili İleri’ye konuşan, işçinin avukatı Av. Başak Alp “Suçlamaya konu paylaşımın müvekkile ait olup olmadığı konusunda kesin bir tespit yapılmamışken, açılmış bir dava ve kesinleşmiş bir mahkumiyet kararı bulunmaksızın iş sözleşmesi hukuksuz bir şekilde sonlandırılmıştır. Buna karşı iş Mahkemesi’nde işten çıkarma işlemine karşı  işe iade davası açılacaktır. CHP’li belediye tarafından böylesi bir hukuksuzluğun yapılmış olması kabul edilemez. Bu durum siyasi iktidarın ülkedeki baskılarının meşrulaştırılmasına yol açmakta olup, keyfiliğe ve hukuksuzluğa ortak olunması sonucunu doğurmaktadır” dedi.

Sendikalı işçileri kovması ve işçilere maaşlarını düzenli ödememesi ile gündeme sıklıkla gelen Avcılar Belediyesi benzer bir skandala daha imza atmıştı.