Geçtiğimiz gün taşerona kadro düzenlemesiyle birlikte güvenlik soruşturması sebebiyle 110 taşeron işçi Ataşehir Belediyesi'ndeki işlerinden çıkarılmıştı. Belediye yetkilileriyle toplantı yapan işçiler, dün sabah belediye binası önünde oturma eylemi başlattı. İşçilerin eylemi bugün de devam ediyor.

Ellerinde ekmekleriyle belediye önünde oturma eylemi yapan işçiler "Geleceğimizi çalmayın, işimizi geri istiyoruz, ekmeğimizi istiyoruz" dövizleri taşıdı.

Berkin Elvan'ın annesi ve babası da işçilere desteğe geldi. Berkin'in annesi olduğu için aynı belediyeden işten çıkarıldığını söyleyen Gülsüm Elvan, "Benim oğlumu bir ekmek alırken öldürdüler bana da bir ekmeği çok gördüler " şeklinde konuştu.

 

İşçiler okunan basın açıklamasında işten çıkarmaların keyfi ve hukuksuz olduğunu söylediler. Bütün işçilerin ie alınıncaya kadar direnişin devam edeceği belirtilen açıklamada "İşçiyiz,haklıyız, kazanacağız" sloganı atıldı.

Ataşehir diAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi belediye önüne gelerek işçilerle görüştü. İşçilerin işe geri alınması için söz verdi. İşçiler ise bunu olumlu bir sonuç olarak değerlendirerek, "Bunu bir bağlayıcılıkla sonuçlandırmamız gerekiyor" dediler.

İşçilere destek ziyareti

Melda Onur, Levent Tüzel ve Kadir Gökmen Öğüt, direnişte olan işçileri ziyaret ederek destek açıklaması yaptı.

.@meldaonur, @LeventTuzel ve @KadirGokmenOgut'ten Ataşehir'de direnen işçilere ziyaret: Beltaş'ta kazandık yine kazanacağızhttps://t.co/q0nWmP6CcV pic.twitter.com/5AN71BAmzf