Güvenlik soruşturması gerekçesiyle Ataşehir Belediyesi’ndeki işlerinden çıkartılan işçilerin direnişi 3. gününde devam ediyor. Dün (5 Nisan 2018) işçilerle görüşen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, işçilere pazartesi işe geri alınma sözü verdi. İşe geri alınma sözünün ardından işçiler bugün saat 08.30’da Ataşehir Belediye binası önünde buluştu. 

Pazartesi günü işe geri alınacakları sözü verilen işçiler, sözlü beyan istemedikleri belirterek "Yazılı olarak işe geri alınacağımızı öğrenmek istiyoruz" dedi. 

İşçilerin aileleri de direnişe destek vermek için Ataşehir Belediyesi önüne geldiler. Burada direnişe devam eden işçiler belediye ile görüştü.

Direnen işçiler kazandı: 109 işçi işe geri alındı

Belediye ile yapılan görüşmeden sonra ikinci güvenlik soruşturmasıyla işten atılan 109 işçi işe geri alındı. Ama birinci güvenlik soruşturmasından atılan işçiler için görüşmeler hala devam ediyor. Emekliliğe ayrılması istenen işçilere kıdem tazminatı verilmesi için de görüşmelerin süreceği öğrenildi.

 

 

 

 

 

Ataşehir direnişi 2. gününde: Gülsüm Elvan da işçilere desteğe geldi

 Güvenlik soruşturması sonucu işten çıkarılan Ataşehir Belediyesi işçileri eylemde

İşçilerin sözcüsü İnan Kaloğulları görüşme sonrası yaptığı açıklamada "Bütün arkadaşlarımız işe alınana kadar buradayız" diyerek direnişin süreceğini bildirdi.