Taşeron işçilerine kadro sözünün verilmesinin ardından güvenlik soruşturması gerekçe gösterilerek işlerinden çıkartılan işçilerin direnişi devam ediyor. Bugün (6 Nisan 2018) saat 08.00’de Ege Üniversitesi önünde oturma eylemi yapan işçiler, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Eşitsiz ve hakkaniyetsiz uygulamaların giderilmesini ve işlerine iadelerini talep eden işçiler basın açıklamasında, “Yıllardır mücadelesini verdiğimiz kadro bekleyen 900 binden fazla taşeron işçiyi ve aileleriyle birlikte 4 milyon kişiyi ilgilendiren taşeron işçilere kadro konusu, başta belediyelerde çalışan taşeron işçiler olmak üzere yüz binlerce işçinin kadro haklarının gasp edilmesi ve binlerce işçinin de işinden edilmesiyle sonuçlanmaktadır.” İfadelerini kullandı.

Ege Üniversitesi işçileri, “Güvenceli iş onurlu gelecek istiyoruz” sloganlarıyla basın açıklamasını sonlandırdı.

 

Ege Üniversitesi'ndeki işlerinden çıkartılan taşeron işçiler, üniversiteye hakim olan sendikanın Hak-İş Sendikası olduğu belirtti ve sendikanın "Eyleme gitmeyin, fişlenirsiniz" diyerek işçilerin direnişini kırmaya çalıştığı ifade etti.