İşten atılan işçiler Ataşehir Belediyesi işçilerinin geri alınmasıyla Beşiktaş’ta eyleme geçti. 2 Nisan'da başlayan süreçte parça parça 30 kişi işten çıkarıldı. Bin 500 kişilik Beşiktaş Belediyesi taşeron kadrosunda bin 100ünün soruşturmasının bittiği, 160 kişinin isminin komisyon kararıyla Beşiktaş Belediyesi'ne geldiği,  bunlardan 50 ismin atılmasının kesinleştiği belirtildi. 50 isimden 30’u şu ana kadar işten çıkarıldı.

İşçiler, "Suçumuz varsa tutuklasınlar, cezamız belli olsun ama bizim bi suçumuz yok" diyor. 

Oturma eylemi yapan işçilerden birisi, "Bu işten çıkarılmaların daha genel anlamlar taşıdığını düşünüyorum. Bizleri korkutmaya yıldırmaya çalışıyorlar. Bu iktidar da gidecek. Bu yapılanlar bunun sinyalleri" şeklinde konuştu.

Eylem yapan işçilerden Berna Hanbay ve Erkan Matin YarınHaber'e konuştu.

  

Eyleme katılan işçilerden birisi "Kadro vereceğiz dediler, kendimizi kapının önünde bulduk. Hiçbir file vermeden sonuna kadar devam edeceğiz. Çıkışlarımız henüz yapılmadı, 11 Nisan'a kadar yapılmayacak. Çıkışımızı yazılı olarak bize tebliğ ettiler, sigorta kaydımız düşürülmedi. Hala belediyenin çalışanı olarak gözüküyoruz. Hiçbir suçumuz yok, başkalarının suçları yüzünden bizi işten attılar. Bütün sınavları geçtik arşiv soruşturmamız olumsuz geldiği için işten atıldık." şeklinde konuştu.