Ege Üniversitesi işçilerinin direnişi 11. gününde rektörlük önünde devam ediyor. Bugün DİSK Genel İş Başkanı Remzi Çalışkan işçileri ziyaret ederek bütün işçilere amasız, şartsız kadro verilene kadar mücadele edeceklerini söyledi.

696 sayılı KHK kapsamında güvenlik soruşturmasını geçemedikleri gerekçesiyle işten çıkarılan işçilerin eylemi bugün polis tarafından engellenmek istendi. Slogan atılmasına engel olmak isteyen polislere işçiler "asıl hukuksuzşuğu devlet yapıyor" diyerek cevap verdi.

Eylemde "Direne direne kazanacağız" sloganı atıldı. İşçileri ziyaret eden DİSK Genel İş Başkanı Remzi Çalışkan şu ifadeleri kullandı:

Bu ülkede maalesef demokrasi yok, adalet yok, hukuk yok, en son bir baskın seçimle halk iradesinin yok sayıldığı bir düzenlemeyi dün yaşadık. Halk iradesiyle oynanıyor. Böyle bir ülkede çalışma hayatında da bize yansıyan şekil budur. Ama biz mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu mağduriyetin sonlandırılması için, hak ettiğimiz kadroyu alana kadar mücadele edeceğiz.

Eylemin ardından 1 Mayıs'a da çağrı yapıldı.