Yarısından fazlası geçen yıllarda Fransız kozmetik tekeli Yves Rocher grubuna satılan, hisselerin bir kısmının da kurucu patronlar Sami Şenbay ile iki oğlu Cem ve Alp Şenbay'da kalan Flormar'da işçi kıyımı sürüyor. 

Gebze OSB'de faaliyetini sürdüren Flormar fabrikasındaki işçiler 2018 başında Petrol İş sendikasında örgütlenmeye başladı. Yeterli sayıya ulaştıktan sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nan yetki belgesi alan Petrol İş sendikasının bu örgütlenmesi, patronları rahatsız etti. Patronlar ve patron temsilcileri geçen aylarda çeşitli bahanelerle sendikalı işçileri işten çıkarmaya başladı. İşçilere yönelik psikolojik baskılar, giderek bir kıyıma dönüştü.

'Engelli işçi baskıdan dolayı felç oldu'

Fabrikada engelli kadrosunda çalışan ve yüksek tansiyon hastası olan Barış Tekin, patron temsilcilerinin sendikadan istifa et" baskısına maruz kaldı. Fenalaşarak hastaneye kaldırılan ve maruz kaldığı psikolojik baskı nedeniyle sol tarafı felç olan Barış Tekin'in tedavisi sürüyor. Ayrıca Barış Tekin'in felç olmasının ardından Flormar yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.