İzmir Torbalı'daki bir otopark inşaatında kalıpların söküldüğü sırada yaşanan çökmeden dolayı taşeron işçi Mehmet Gündüzeli yaşamını yitirdi.  

Alınmayan iş güvenliği önlemleri bir işçinin canına daha mal oldu. İzmir'in Torbalı ilçesindeki Muratbey Mahallesi'nde bir iş cinayeti yaşandı. Sabah saatlerinde tek katlı otoparkın inşaatında taşeron işçi olarak çalışan 53 yaşındaki Mehmet Gündüzeli, kalıp sökme işlemi sırasında yaşanan göçükte hayatını kaybetti.

20 basamaklı merdivenin altına girerek betonarme kalıp sökme işlemini yapan Gündüzeli, çöken beton kalıbının altında kaldı. İnşaattaki diğer işçilerin çağrısı üzerine gelen 112 Acil ve AKS ekipleri yaklaşık 7 ton ağırlığında olduğu öğrenilen beton kalıbın altında kalan işçiyi çıkararak hastaneye götürdü.

Torbalı Devlet Hastanesine ağır yaralı olarak kaldırılan Mehmet Gündüzeli, doktorların tüm müdahalelerine rağmen hayatını kaybetti. Hastaneye gelen Gündüzeli'nin akrabaları ise yaşadıkları sinir krizi sebebiyle baygınlık geçirdi. Öte yandan polislerin çökme yaşanan otopark inşaatında inceleme yaptığı da öğrenildi.