Merhaba;

Ben ETİ’de çalışan bir işçiyim. Fabrikamda bir süredir TİS görüşmeleri devam ediyordu. Uzunca süren görüşmelerin ardından taleplerimizi kabul etmeyen iş verene karşı grev kararımızı açıklamıştık ki son anda iş veren ve sendikamız anlaştı. ETİ işçileri olarak bu durumu sevinçle karşıladık.

Sevinmemizin diğer bir nedeni ise sendikamızın bayrama denk getirdiği grev başlamadan anlaşma sağlanmış olmasıdır. Bayrama bir güvensizlikle girecektik ama artık %23 gibi bir zam oranında anlaşma sağlandı.

Tabii bu süreçte sözleşme taslağı hazırlanırken bizlerle sözleşmenin ayrıntılarının bizlerle paylaşılmaması bizleri üzüyor. Bundan sonraki süreçte metnin taslağı hazırlanırken biz işçilerle paylaşılırsa ve bizler de karar süreçlerine dahil olursak sendikamız Tek Gıda İş’ten daha memnun olacağız.

TİS bizleri memnun edecek şekilde imzalandı ancak bizlerin korkusu hala bitmiş değil. Yarınımız hala güvencesiz. Ülkemizdeki kriz yine bizim kazanımlarımızı götürecek. Alınan zamlar enflasyon karşısında hızla eriyor. Aynı korkularımız devam edecek ama ETİ işçileri bir arada durmayı hep sürdürecek. Birlikte olursak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yok.