1. Mardin'de yapılan kazıda kemikler bulundu Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde 2001 yılında gözaltına alınan ve bir daha kendilerinden haber alınamayan HADEP yöneticileri Serdar Tanış ve Ebubekir Deniz için Mardin'in Dargeçit İlçesi'ndeki mezarlıkta bugün kazı yapıldı. Kazıda, battaniyeye sarılı kemikler bulundu. DNA testi için kemik parçaları alındı.


2. Şeker Piliç, 181 işçinin işine tasarruf gerekçesiyle son verdiğini ilan etti. İşçiler yeni yılda işsiz kaldı.


3. Hatay Valisi Celalettin Lekesiz'in dün Hatay'da ihbar üzerine durdurulan TIR'la ilgili olarak yazdığı bir talimat yazısı ortaya çıktı.


4. Eski bakanın oğlunun ofisinde yapılan aramada lahmacun sipariş verdirttiği ileri sürülen komiser Recep Can da sürgün yiyen polislerden biri oldu.


5. Umuda Ezgi'nin kurucusu Nihat Aydın, son yolculuğuna dostlarının omuzlarında uğurlandı.


6. AKP'li Burhan Kuzu twitter hesabından iddialarda bulundu.''Başbakan'a sunulan istihbarat raporunda devlet içindeki paralel yapılanmayla ilgili bilgiler yer aldı,cadı avı önnlendi.''


7. Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü'nü devreden Prof. Dr Davut Aydın, Türk Dünyası Kültür Başkenti çalışmaları için kendilerinden 500 milyon lira para talep edildiğini belirterek, "Öğrenci parasıdır diye vermedik ama 49 milyon 990 bin liralık para aktarmak zorunda kaldık" dedi.


8. Amasya'da Mehmet Paşa Ortaokulu'nda din öğretmeni "Bir Sünni, Alevi ile evlenirse 140 kırbaç cezası ile cezalandırılır, çocuk yaparsa ölür" dediği ileri sürüldü.


9. TBMM'de yemin eden yeni İçişleri Bakanı Efkan Ala TIR konusunu geçiştirdi: ''Orada Türkmenler var. TIR'da Türkmenlere giden yardımlar var. Herkes işini bilecek. Siz içini biliyor musunuz?''


10. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kıdem tazminatının 'başka bahara' kaldığını ve işçi ölümlerinde azalma olduğunu söyledi. Çelik'e anında cevap veren İşçi Ölümlerine Son Platformu: "Bakan'ın işçi ölümü verileri, AKP'nin yolsuzluklarına benziyor" diye açıklama yaptı.


11. Siyasi gündemin etkisi ve gelişmekte olan piyasalardaki satış eğilimi ile 2.1825'e kadar yükselerek rekora koştu.


12. "Terör örgütü üyeliği"yle yargılanan HDP Milletvekili Sebahat Tuncel'in milletvekilliğinin düşebileceği ortaya çıktı.


13. Hatay'da dün gece ihbar üzerine durdurulan TIR'ı durduran polisler görevden alındı.


14. TIR krizinde, MİT personellerinin TIR'da 'devlet sırrı' malzemeler olması sebebiyle TIR'ı aratmadıklarını ifade edilen bir tutanak ortaya çıktı.


15. Genelkurmay Başkanlığı, Ergenekon ve Balyoz davaları hakkında "delillerin karartıldığı, savunmanın görüşlerinin dikkate alınmadığı iddialarıyla" suç duyurusunda bulundu.


16. Taksim Metrosu'nda parası olmadığı için akbil basamayan gençlerin Özel Güvenlikler tarafından dövülmesinin ardından Güvenlik-Sen açıklama yaptı: Gençlere yapılan saldırıyı şiddetle eleştriyoruz


17. Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Başbakan Erdoğan'ın çocuklarının yönetiminde olduğu TÜRGEV'e arazi tahsis ettiklerini kabul etti. Bu açıklamayla 3 milyon lira değerinde arazi verildiği doğrulanmış oldu.


18. Anayasa Mahkemesi, KCK davasından tutuklu olan BDP milletvekilleri Gülser Yıldırım ve İbrahim Ayhan'ın tutukluluklarının makul süreyi aştığı iddiasıyla yaptıkları başvuruları haklı buldu. İki milletvekilinin haklarının ihlal edildiğine karar verdi.


19. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, AKP'li Mehmet Ali Şahin'in "Yargıtay'ın imamı" ve Başbakan'ın Siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan'ın "Yargıdaki farklı oluşumlar ve kumpas" açıklamaları doğrultusunda devlet içinde yasadışı örgütlenme iddialarıyla ilgili soruşturma başlattı.


20. Hrant Dink cinayetinde kamu görevlileri ile ilgili soruşturmayı yürüten savcı Muammer Akkaş, eski Emniyet İstİhbarat Daire Başkanı Sabri Uzun'u tanık olarak ifadeye çağırdı.


21. İHH, Hatay'da durdurulan tırla ilgili, "kurum hakkında bilinçli çarpıtma haber yaptıkları" iddiasıyla Radikal ve Hürriyet gazeteleri hakkında suç duyurusunda bulundu.


22. Sendikaların ve sağlıkçıların karşı çıktığı "Tam Gün Yasası" TBMM Genel Kurul'dan geçerek yasalaştı.