1. Kabataş yalanı, Gezi Direnişi'ni marjinalize etmek için uydurulan, havuz medyasının hayal gücünün büyük bir örneğiydi.


2. AKP-Cemaat çatışmasından sonra muhalif bir çizgide ilerlese de Zaman Gazetesi, Berkin'in ölümünü protesto edenleri böyle haber yapmıştı.


3. AKP ve Gülen Cemaati ayrı düştükten sonra AKP yandaşlarının yalan haberlerinden biri.


4. 7 Haziran seçimleri öncesi, HDP'nin %10 barajını aşacağı korkusuyla yapılan ve yine yandaş medyanın hayal gücünün sınır tanımadığını gösteren bir haber.


5. Mehmet Albay'ın kardeşinin cenazesinde, 'Dün çözüm diyenler bugün niye savaş diyor?' sorusuyla aklı karışan havuz medyasının panikleyerek verdiği haberlerden biri.


6. Suruç Katliamı'ndan sonra, havuz medyası gözleri AKP ve IŞİD'in üzerinden çekmek için böyle çabalamıştı.


7. IŞİD'in yaptığı ve AKP hükümeti tarafından göz yumulan ikinci katliam; Ankara Katliamı'nın ardından havuz medyası hedefi yine AKP'den kaçırmaya çalıştı.


8. Ankara Katliamı'nın sorumluları IŞİD'i ve AKP'yi savunmak için atılan diğer bir manşet.


9. Takvim'in PhotoShop yeteneksizliğini gözler önüne süren bu manşet, havuz medyasının gazetecilikle uzaktan yakından alakası olmadığını ortaya koyuyor.


10. Çok korudukları televizyonların 'Çocuklar ölmesin' sözüyle elden gittiğini gören yandaş medya, Ayşe öğretmeni böyle suçlamıştı.


11. Beyaz Show'da, Öğrenci Kolektifleri tarafından yapılan eylemde 'Ayşe öğretmen yalnız değildir' sloganları Yeni Şafak tarafından'Biji Serok Apo' sloganlarıyla değiştirildi.