Yıllardır atama bekleyen öğretmen Adil Sarıoğlu  Sahibinden.com adlı internet sitesine ilan vererek diplomasını satılığa çıkarttı. Yarın haber olarak kendisinden aldığımız demeçte Sarıoğlu, bu durumun bütün bu yanlış işleyen sisteme ve hükümete yönelik bir hareket olduğunu ve çıkar için insanların hayatlarıyla oynandığını dile getirdi.

Sarıoğlu: Her yere üniversite açmakla eğitim seviyesi yükselmiyor.  Okulları içinde eğitim yapılmayan binalar haline getiriyoruz. Eğitim düzeyi bu kadar düşükken  eğitim fakültelerinin kapatılma düşüncesi ülke olarak ayıbımızdır.  Bugün 300 bini aşkın öğretmen atama  bekliyor durumda. Her yıl yapılan atama ya seçim yatırımı olarak yapılıyor.  KPSS hatalı sorusu hiç bitmiyor ve suçlular ortada yok. Öğretmen atamaları seçim kurbanı olmaktan öteye gidemiyor. Ben dershanelerin kapatılması yüzünden işten çıkarıldım şimdi ,ise anayasa mahkemesi  kararı geri aldı. Şimdi ben ne için işten çıkarıldım.Askerliği kısa dönem yaptırmak dışında bir işe yaramayan diplomamı tepkimi göstermek için satılığa çıkarttım.

Sahibinden.com!a verilen ilnın açıklaması şu şekilde:

Hükümet cemaat kavgası

Üç yıl dershane kapılarında ömrüm geçtikten sonra (bugün Suriyeli gençler istedikleri bölümde istedikleri üniversitede okuma imkanı var) Yüksek puan geldi rehber hocalarım tarih öğretmenliğinin ataması az madem böyle düşüncen var Sosyal Bilgiler Öğretmenliğine git Ankara Üniversitesi Eğitimi daha güzeldir vel hasıl rehber hocalarımı dinledim 2006 yılında başladım 2010 bitirdim. Dediler KPSS olmazsa olmaz girdiğim yıl kopya sınav iptal tekrardan yapıldı hala suçlular belli değil hükümet cemaat kavgasından sonra göstermelik göz altılar.

2011 seçim kurbanı olduk Hüseyin Çelik gözlerimizin içine baka baka yalan söyledi. 2012 sınırda kaldım hadi şubatta gideriz şubat ataması iptal(2014 yerel seçimler öncesi Nurettin Canikli şubat atamasını eylülden söyledi hani olmayacaktı?) eylemler düzenle dernek kurmaya çalış abi olmuyor insanlarımızın inancı yok sistemi değiştiremedik sonunda kölesi olduk. Yetmedi 2013 yılından beri neydüğü belirsiz alan sınavı(Gy+Gk Eğitim 200 soru %50 Öabt 50 soru %50 çok mantıklı) tabi tutulduk.

ÖSYM ters köşe yapıyor

Bugün Hatay-Adana  otoban yolunda Misis çıkışı kaza var 40 dk bekle sınava 20 dk kala yetiş her yanım ter stres yumağı olmuşum(bu sınav sadece 17 il merkezinde ve sabahın köründe yapılmakta) bu aksilikten sonra sınava girdik. Anladığım şu oldu sen ne kadar çalışırsan çalış ne kadar emek edersen et ÖSYM ters köşe yapıyor sonuçta sıralama sınavı bir şekilde elenmesi gerekiyor insanların.

Fiyat semboliktir 12 yılımı bana geri verecek kim var?

Soruların saçma olmasının bir önemi yok sen sor bilirse bilir bilmezse çalışsaydın yüksek puan alıp atansaydık deriz mantığı var(sanki KPSS de şu puanı alırsan seni atarız diyorlar) Dedik devlet olmuyor dershane de çalışmaya başladık hop hükümet cemaat kavgası dershaneler kapatılıyor işten çıkarıldım. Etüt merkezleri kalacak dediler orada çalıştım belki ekmeğimiz burada vardır hop yasayı değiştirdik etüt merkezide kapanacak iş yerini kapattık. Özel okul desen yok oda olmuyor. Diğer işler oda olmuyor olmuyor ne yaptıysam olmuyor. Yaşım 28 oldu çoğu arkadaşım evlendi çoluk çocuğa karıştı ben de değişmeyen şey gittiğimiz ortamda genel itibariyle cebimde çay parasının olmaması ve kasada sen dur biz hallederiz lafları oldu. Neyse velhasılı kelam ben yoruldum kalbim dayanmıyor yüreğim dayanmıyor her gün takvimin yaprağı eksiliyor ve hiç geri gelmiyor. Hayatımın 12 yılını emeğimi idaellerimi çöpe atıyorum artık bitsin bu çile çıkarıyorum seni hayatımdan KPSS. Peygamberlik mesleği dediğim ideallerim için gittiğim öğretmenlik mesleğini hayatımdan çıkartmak istiyorum. Kalem setinin özelliği üç peçeteden birini kullandım sınava güç bela yetişdiğim için oda kalemlerin birini hiç ellemedim silgiyi iki defa kullandım çok temiz yani. Fiyat semboliktir 12 yılımı bana geri verecek kim var?