Ethem’in avukatlarına bilgi verilmeden gerçekleştirilen duruşmanın ilk celsesi bugün görülürken tanık polislerin verdiği ifade dikkat çekti.

 Tanık Polis Erol Uludağ ifadesinde Katil Şahbaz’ı savunarak “Bugün o durumda olsam ben de aynı şeyi yapardım” ifadelerini kullandı.

 Ethem’in kardeşi İkrar Sarısülük  yaptığı açıklamada ‘Hepsinin zihniyeti aynı’ diye tepki gösterdi.

İkrar Sarısülük ‘Neredeyse her gün aleyhlerinde devlet tarafından bir karar alındığını belirten İkrar Sarısülük, “Bir polis ordusu yaratıldı. Kim bu orduya karşı sokağa çıkarsa kim fikrini söylerse hedef oluyor. Bu ordunun başındaki kişi de bellidir. Kendisine karşı en ufak bir eleştiride hedef haline geliyoruz. Polislerin ‘ben olsam aynı şeyi yapardım’ sözleri de bu zihniyeti açık biçimde gözler önüne seriyor. Sayelerinde hepimiz açık hedef olduk” diye konuştu.

 Tanık sıfatıyla ifade veren polislerden Mustafa Barış Tan, Erol Uludağ, Hakan Dikiciler ve Serkan Güçlü, Ankara 8. Ceza Mahkemesi’nde hazır bulundular. Olayın tanığı sıfatıyla ifade veren polislerin ağız birliği etmişlercesine Ahmet Şahbaz’ı savunmaları ise dikkat çekti.

 (Kaynak: BirGün)