Ankara'da üniversitelerde son dönemde artan faşist saldırılara bir yenisi eklendi. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nde sosyalist öğrencilere faşist bir grubun saldırısı ardından olaya müdahale eten polis, saldırıya maruz kalan 7 öğrenci gözaltına aldı. 

Ankara'da üniversitelerde son dönemlerde artan planlı saldırılara bir yenisi eklendi. Dün Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'deki saldırının ardından bugün de Sıhhıye'de bulunan Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nde kalabalık faşist bir grup, sosyalist öğrencilere saldırdı. Fakültede sosyalist öğrencilerin kullandığı ve orta bahçe olarak bilinen bölümün olduğu yere gelen faşist grup, buradaki öğrencilere saldırdı. Öğrencilerin saldırıya karşılık vermesi üzerine 2 grup arasında çatışma çıktı. Saldırının ardından fakülte önünde konuşlandırılan çevik kuvvet polisi okula girerek, müdahale etti. 

Müdahale ardından saldırıya maruz kalan Gençlik Muhalefeti ve Öğrenci Kolektifi üyesi 7 öğrenci, gözaltına alınırken, saldırgan gruptan kimse gözaltına alınmadı. 

Saldırının ardından fakültedeki derslere 2 gün ara verildi.

Aynı üniversitenin Cebeci Kampüsü'nde de dün sol görüşlü öğrencilere dönük faşist bir grup saldırısı olmuş ve 19 öğrenci darp ederek gözaltına alınmıştı. Geçtiğimiz günlerde de Hacettepe Üniversitesi'nde aynı şekilde saldırı olmuştu. Son dönemde planlı bir şekilde artan saldırıların ardından "Ankara'daki üniversitelerdeki saldırılar ile ne planlanmak isteniyor?" sorusu sorulmaya başlandı. 

(Kaynak: DİHA)