Dün (28 Haziran Salı) Atatürk Havalimanı’nda yaşanan IŞİD saldırısının ardından skandal açıklamalar yapan AKP’li Mehmet Metiner ve Şamil Tayyar’a Meclis’te tepki vardı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP’li Metiner ve Tayyar’ın skandal açıklamalarına sert tepki gösterdi. Kürsüye çıkan Özel, Metiner ve Tayyar hakkında ‘Foseptik çukuru’ ifadelerini kullandı.

Özel şu ifadeleri kullandı: “Milletvekilleriniz dün akşam bir twit yarışına girdiler. Önceden bir hazırlık olmaksızın yapılabilecek bir şey deği bu. Burada saldırının PKK tarafından yapıldığı da söyleniyor buna CHP’nin yardım ettiği de söyleniyor. Dün iki tane çukur seviyesindeki Twitter silahşörünü bugün biriniz yanınızda oturtursanız, birini grup adına konuşturursanız... Ki o seviye ki bir siyaset üslubu değil bir çukur da değil bir foseptik çukurudur. Bunları siyasetten arınmanın yolu vidanjördür. Bir vidanjör gelmeli Mehmet Metiner ve Şamil Tayyar’ı ait oldukları yere deşarj etmeli.”

AKP Milletvekili Şamil Tayyar, saldırının haberini yapanlara saldırarak ‘Umarım onun haberini yapanlar böyle bir saldırı ölür.’ demişti,. AKP’li vekil Mehmet Metiner ise “Kılıçdaroğlu'nun siyasetle yaptığını diğer yoldaşları bombayla yapıyor. Lanet olsun! Bu alçak eylem tarzı PKK'yı işaret ediyor. Yani Kılıçdaroğlu'nun "hendek arkadaşlarını" ifadelerini kullanmıştı.