Hürriyet muhabirlerinin aktardığına göre, saldırgan ya da saldırganlar Kalaşnikoflarla içeri girip çevreye ateş açtı. Çok sayıda kişinin yaralandığı belirtilirken; saldırganların 'Noel Baba' kıyafetiyle içeri girdiği iddia edildi.


Reina’nın sahibi Mehmet Koçarslan, Hürriyet muhabiri Toygun Atilla’ya yaptığı açıklamada,  “İçeri giren şerefsizler Kalaşnikoflarla taramışlar. Amerikan istihbaratı bunun bilgisini vermişti. 1 hafta 10 gün süreyle buralarda deniz dahil güvenlik önlemleri alındı. Sonra ne oldu? Göz göre göre bu saldırı meydana geldi” diye konuştu.

​T24’te yer alan habere göre görgü tanıkları, saldırıyı Noel Baba kıyafetli iki kişinin düzenlediğini ve silahlı saldırı öncesinde patlama duyduklarını iddia etti.Gece kulübüne sevk edilen sağlık ekipleri yaralıları hastaneye taşırken, polis de bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı.

CNN Türk’ün aktardığı bilgilere göre, Reina‘da saldırının ardından Şişli Etfal Hastanesi’ne 10 yaralı götürüldü, durumu ağır olanlar var

Vali Vasip Şahin: En az 35 kişi yaşamını yitirdi

Olay yerinde inceleme yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin, saldırganın 1 kişi olduğunu ve saldırıda 1'i polis 35 kişinin yaşamını yitirdiğini aktardı. Şahin ayrıca, en az 40 kişinin yaralı olduğunu ve tedavi altına alındığını belirtti.

Saldırganın gece kulübüne girişi böyle görüntülendi

(Video: @CapaMagGundem)

Diyanet'in Cuma Hutbesi gündemde: Yılbaşı eğlenceleri ne kadar üzücüdür

Günlerdir yılbaşı kutlamalarına yönelik tehditler ve hedef göstermeler sosyal medyada gündeme gelirken Diyanet'in 30 Aralık 2016 tarihli Cuma Hutbesi yeniden tartışıldı. Hutbede yılbaşı kutlamalarına ilişkin "düşündürücü" ve "üzücü" açıklamaları ise dikkat çekti.

(Fotoğraf: AA)