Borsagündem'den aktarılan habere göre, Türk Lirası üzerindeki baskıların devam etmesi nedeniyle dolar/TL’de hafta boyunca alıcılar devrede kaldı. Haftanın son işlem günü ise ABD’den istihdam raporu açıklandı. Özellikle maaşlar tarafında yaşanılan iyileşme dolar için pozitif oldu fakat TDİ ve maaşlar verisinin pariteler üzerindeki etkisi son derece sınırlı kaldı.
 
Lira, 2017 yılında dünyanın en fazla değer kaybeden para birimi oldu. Dolar/TL Cuma günü gece yarısı 3.6483 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktıktan sonra 3.6474 seviyesinden haftayı tamamladı. Kur haftanın ilk işlem gününe bu seviyeden başladıktan sonra uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in açıklamalarından sonra 3.7388 ile yeni zirve oluşturdu. An itibari ile kazançlarını artıran kur yüzde 2.32 kazançla 3.7322 seviyesinde
 
Euro/TL ise 3.9338 seviyesini gördükten sonra yüzde 2.35 kazançla 3.9336 seviyesinde
 
Moody's Investors Service, artan sorunlu kredilerin bu yıl Türk bankalarının karlarını ciddi şekilde vuracağını öngördü ve yatırım ortamında genel bir kötüleşme olduğu uyarısında bulundu. Moody's yayınladığı raporda, "Varlık kalitesi trendlerinde bu yıl, yüksek enflasyon, lirada değer kaybı ve güvenlik konuları, siyasi gerilim gibi nedenlerme yatırım ikliminde yaşanacak kötüleşmenin bileşimi tarafından yönlendirilen kötüleşme bekliyoruz" ifadelerine yer verdi. Türkiye'de sorunlu kredi oranını yıl sonuna kadar yüzde 4'ün üzerine çıkmasını bekleyen Moody's, bu seviyenin karşılık harcamalarının  artırılmasını gerektireceğini ve bankaların karlılıklarının azalmasına yol açacağını savundu.

"Türkiye sermayesini vatandaşının birkaç dolarıyla edinen bir ülke değil"

Dolar bozdurma kampanyası: Bireyler satarken şirketler net bazda alım yaptı

Merkez Bankası'ndan açıklama: 2016 sonu dolar kuru tahmini 3.46 TL'ye yükseldi

Fed faiz arttırdı, dolar 3.50’nin üzerinde