Pakistan ziyareti sırasında içtiği bir sudan dolayı başlangıçta rahatsızlanan ve verilen ilaçlara rağmen rahatsızlığı daha da artan İsmail Kahraman, Güven Hastanesinde ameliyat edilmişti. Ameliyat sonrası TBMM Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Sayın İsmail Kahraman yapılan tıbbi değerlendirmeleri sonucunda infeksiyon hastalığı teşhisi konularak, ileri tetkik ve tedavisine devam edilmek üzere hastaneye yatırılmıştır" denilmişti.

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'ün haberine göre; normal odaya alınmasına rağmen rahatsızlığı geçmeyen İsmail Kahraman yeniden yoğun bakım servisine alındı.

Kılıçdaroğlu'ndan ziyaret 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın tedavi gördüğü Güven Hastanesi'ni ziyaret ederek, Meclis Başkanı Kahraman'ın durumuyla ilgili aile bireyleri ve hastane yetkililerinden bilgi aldı.

Ziyaretin ardından bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Hekimlerden bilgi aldık. Şu anda kendisi yoğun bakımda ama hayati bir tehlikesinin olmadığı ifade edildi. İnşallah kısa sürede sağlığına kavuşur, gelir parlamentoyu yönetir" ifadelerini kullandı, "Kendisinin esprilerine parlamentonun ihtiyacı var" dedi.

(Fotoğraf: AA)

TBMM Başkanı İsmail Kahraman hastaneye kaldırıldı

Kahraman ikinci açıklamayı yaptı: Laiklik cumhuriyetin temel esaslarından değildir

Meclis Başkanı Kahraman: Che denen eşkıya benim gencimin yakasında olamaz