Sakarya'nın Serdivan ilçesindeki bir alışveriş merkezinde 'Türkiye laiktir, laik kalacak' yazılı pankart açan ve saldırıya uğrayan 3 CHP'liyle alakalı olarak Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar sosyal medya hesaplarından mesaj yayımladı.

Alemdar, yayımladığı mesajda, "Vatandaşlarımızın huzurunu kimsenin bozmaya hakkı yoktur. Türkiye laiktir ve laik kalacak gibi söylemler ancak teröre destek olmaktır" dedi.

AVM'lerin siyasi propaganda yeri olmadığını iddia eden Alemdar, laiklik savunucusu olmayı 'provakatif' bir eylem olarak tanımladı.

"Alemdar bu mesajını tekrardan düşünmeli"

CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, BirGün'e yaptığı açıklamada, belediye başkanı Alemdar'ın açıklamalarını 'talihsizlik' olarak yorumladı ve Alemdar'ı bu mesajını tekrar düşünmeye davet ettiğini söyledi.

"CHP Serdivan Gençlik Kollarımızın laiklik üzerine yaptığı bir eylemin üzerine Belediye Başkanı Alemdar tarafından yapılan bu açıklamayı talihsiz olarak yorumluyoruz. Sakarya'da bu tarz konularda, özellikle siyasetçilerin, verdiği beyanlar için daha dikkatli olması gerekir. Mevcut süreçte her konuya sağduyuyla yaklaşmamız gerekiyor. Belediye başkanının bu yorumunu tekrardan düşünmesini teklif ediyorum" dedi.