Bursa Demokrasi Güçleri saat 19.00'da Kent Meydanı 'da başkanlığa 'hayır' eylemi gerçekleştirdi. Yaşam haklarımza, barışa ve laikliğe sahip çıkıyoruz denildi. "Saray savaş, halklar barış istiyor. Laikliği savunmak suç değildir" gibi sloganlar atıldı. Yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.

"Ülkemizi önce kan gölüne çevirdiniz ardından da tek sorunumuz buymuş gibi aceleyle anayasa değişikliği aldatmacasıyla tek adam diktatörlüğünü, padişahlık sistemi kurmak için her yolu deniyorsunuz.  ülkemizde şuan temel sorun başkanlık sistemi değildir. Ülkemizdeki en temel sorun terör, can güvenliği, işsizlik, açlık, eğitim ve yaşam haklarımızdır. Aceleyle getirmeye çalıştığınız başkanlık sistemi bu sorunlarıdan hangisini çözmektedir? Hiçbirini.

Besleyerek büyüttüğünüz, IŞİD çeteleri ile yarattığınız terörünüze teslim olmayacağız. Çünkü biliyoruz ki hırsızlıklarınızın, yolsuzluklarınızın üzerine gidilmesini engellemek için tek adam diktatörlüğünü istiyorsunuz. Sizler, aile boyu bulaştığınız yolsuzluklardan aklanmak amacıyla ülkeyi uçuruma sürüklüyorsunuz.

Tüm yetkileri elinde toplayarak hırsızlıklarınızın, ülkeyi parsel parsel peşkeş çekmelerinizin önünü kapatmak istiyorsunuz. Cihatçı, gerici, şeriatçı, cemaatler ve terör örgütleriyle ülke de kurmak istediğiniz tek adam padişahlığınıza izin vermeyeceğiz."