Gazeteci Ahmet Şık, Cumhuriyet gazetesindeki yazıları ve ifadeleri nedeniyle tutuklanmış ve yıllardır mücadele ettiği Gülen Cemaati’nin propagandasını yapmakla suçlanmıştı.

Darbe girişimi sonrası OHAL döneminde yaratılan uygulamaları “darbecileri hayran bıraktıracak” uygulamalar olarak tarif eden Ahmet Şık’ın yanında olduğumuzu belirtiyor ve açıklamamızı okuyularımızla paylaşıyoruz.

"AKP hükümetine 6 yıl önce olduğu gibi bugün de dokunan yanıyor. Ahmet Şık, 47 gündür tutuklu. İddianameler, soruşturmalar; tutuklama gerekçesi olarak 'terör propagandası'nı gösterse de Ahmet Şık'ın tek suçunun gazetecilik yapmak, gerçekleri yazmak olduğunu biliyoruz.

Ahmet Şık, sadece bugün değil yıllar önce de gerçekleri söylemekten çekinmemiş ve yazdığı 'İmamın Ordusu' kitabı nedeniyle 2011 yılında tutuklanmıştı. Geçtiğimiz Temmuz ayında yaşadığımız darbe girişimi, yıllar önce AKP hükümetinin tutuklanmasını desteklediği Ahmet Şık'ı haklı çıkardı. Bu yüzden Ahmet Şık tutuklu olsa da onun haklı olduğunu bilenler, dışarıda hakikatı söylemeyi sürdürenlere kulak verenler var.

Ahmet Şık, yalnız değildir. Biz de onun gibi gerçekleri yazmaya devam ediyoruz. 47 gündür tutuklu olan Ahmet Şık'ın yanındayız. Ülkemizin kritik bir anayasa değişikliğini oylayacağı bu dönemde, üzerimize düşeni yapacağız yani yansak da dokunacağız.

Gerçeklerin üzerine polislerle gidilmediği, gazetecilerin tutuklanmadığı, televizyonların tek sesli yayın yapmadığı bir döneme kapı aralamak için toplumda yükselen 'HAYIR' sesini aktaracağız. Halkın gerçeklerden haberdar olması için uğraşacağız."

Yarın Haber