İki yıl önce Kadıköy’de arkadaşlarıyla kar topu oynarken camına kar topu gelen bir esnaf tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

Ardından, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) 06 Temmuz 2015'te, Nuh Köklü'nün adının cemiyetin “Öldürülen Gazeteciler” listesine eklendiğini açıkladı.

Katile Müebbet Hapis

Nuh Köklü'nün katili Serdar Azizoğlu, "kasten adam öldürmek" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, Azizoğlu'na yardım ettiği öne sürülen Nazım Coşanar'ın ise "kasten öldürmeye yardım etme" suçundan beraatine karar vermişti.

Nuh Köklü kimdir?

Köklü 2002-2003 senelerinde Bianet'te editör olarak çalıştı. Daha sonra bir müddet Güney Amerika'da yaşayan Köklü, döndükten sonra Hürriyet ve Radikal gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptı. Ardından Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. 13 Şubat 2009'da greve çıkan atv-Sabah çalışanlarından olan Nuh Köklü, o dönem Türkiye Gazeteciler Sendikası işyeri temsilcisiydi. Köklü greve çıktıktan sonra işten çıkarılan 10 gazeteciden biriydi. Daha sonra NTV'de program editörü olarak çalıştı, Mayıs 2014'te işten çıkarılmıştı. Öldürüldüğünde işsiz bir gazeteciydi.