Başbakan Binali Yıldırım, Esenyurt'ta düzenlenen mitingde konuştu.

Başbakan Yıldırım, "Artık krizlerle, darbelerle, istikrarsızlıkla anılan Türkiye olsun istemiyoruz. Şimdi bazıları '21 yaşındaki gençlere siyaset olmaz' diyor. Gençler bu işten anlamaz diyor. Gençler, bunlara hadlerini bildirecek misiniz? Size güvenmeyenlere cevabınızı verecek misiniz

Başbakan ikinci olarak Avcılar 2’da konuştu


Başbakan Binali Yıldırım, Avcılar'da konuştu. Yeni anayasa ve referanduma ilişkin, "Alçaklar, Kandil, FETÖ ne diyor 'evet' çıkarsa biz biteriz diyorlar. Kandillerini söndüreceğiz. Yarın büyük gün. Yarın bu ülke için çeşitli kirli hesaplar içine giren PKK, FETÖ, HDP, Avrupa'nın bazı ülkeleri ile kol kola giren bu ülke düşmanlarına sandıkta cevabınızı verecek misiniz?" diye sordu.

Küçükçekmece 3. durağı oldu


Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'da üçüncü durağı olan Küçükçekmece'de konuştu. Yıldırım, referanduma ilişkin, "Bu sistem artık yürümüyor. 82 model. Darbeden kalma bir sistem. Türkiye'ye bu elbise dar geliyor. Bu vesayet anayasasını çöpe atmaya hazır mısınız? 'Evet'leriniz bol olsun pazar günü çifte bahar yaşatmaya hazır mısınız?Heyecanınızı görüyorum, sabırsızlığınızı görüyorum. İple çekiyorsunuz, yarını iple çekiyorsunuz. Durmak yok, yola devam. Birlik, huzur, kardeşlik, güven, istikrar için, her türlü darbeye, vesayete son vermek için, terörden arınmış bir Türkiye, güçlü Meclis için, tarafsız yargı, güçlü ekonomi, ileri demokrasi, gençlerimiz, çocuklarımız, torunlarımız, kadınlarımız için, geleceğimiz, güçlü millet, devlet için kararımız evet." diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, "Yarın her türlü vesayete son vermenin miadı olan bir gün. Evet diyenleri denize dökme tehdidinde bulunanlara cevap verecek misiniz?" dedi.

 

'İçerik konuşmaya fırsat bulamadık'

 

Daha sorasında gazetecilerle bir süre sohbet eden Yıldırım, "İçerik konuşmaya fırsat olmadı. Hayır grubundaki söylemler umut verici söylemler olmadı. Sürekli endişe veren, korku salan söylemlerdi. Kampanyanın asıl konusu olan 18 maddeyi bir bir anlatma imkanını ortadan kaldırdı. Belli başlı birkaç nokta var onları düzeltmeye çalıştık" dedi.

 

 (Fotoğraf: DHA)