Facebook hesabından '17 Nisan günü savaşı kazanınca, bunların karıları ve kızları ganimet olarak 'Evet'çilere helaldir' paylaşımında bulunarak büyük tepki toplayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Haller Müdürlüğü çalışanı Ömer Akbayrak'a bir tekiler sürüyor. Isparta'da Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi Müdürü Osman Siviloğlu suç duyurusunda bulundu.


Siviloğlu,  Akbayrak hakkında, 'Hakaret, tehdit, halkı kin ve nefretle galeyana getirme' gibi suçlardan dün Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Osman Siviloğlu, bu şahsın paylaşımından ötürü son derece üzüntülü ve tepkili olduğunu söyledi.Siviloğlu şöyle dedi:

"Adı geçen şahıs, bu açıklamasını 11 Nisan 2017 günü sosyal medyadaki hesabından yapmıştır. Halk oylaması yapıldı, geçti. Halk oylamasında anayasa değişikliğine 'hayır' oyu verenler şimdi bu şahıs ve ona destek verenler tarafından kapıları ne zaman çalınacak diye korku içinde olmalılar. 2 kızım, 3 kız torunum var. Onları da ganimet durumuna düşürenlerden şikayetçiyim.
 

 
(Fotoğraf: DHA)

 

 

İBB çalışanı “Hayırcıların karıları ve kızları evetçilere helal” dedi, görevden alındı