DHA’nın haberine göre; Antalya Finike’de bulunan mermer ocaklarına karşı mücadele ederken öldürülen Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu’nun kızı Emine Büyüknohutçu 19 Haziran’da bir basın açıklaması yaparak ailesinin davasına dair bilgilendirme yaptı, yaşam hakkı için Antalya’daki Adalet Yürüyüşü’ne katılacağını açıkladı.

(Fotoğraf: DHA)

Katil zanlısı tehdit mi ediliyor?

Emine Büyüknohutçu açıklamasında ailesinin davasında hala karanlık noktalar olduğunu, cinayet zanlısının sürekli ifade değiştirdiğini vurgulayarak “Yaşananlar aklımıza şahsın tehdit edilme ihtimalini ve olayın münferit bir dava dosyası olmayışını aksine derinlemesine araştırılması gereken bir organize işlenmiş bir cinayet olduğunu getirmekte” dedi.

(Fotoğraf: Kuzey Ormanları)

Cinayeti üstlenen kişinin tutuklanmasıyla bu olayın münferit bir vaka sanılmasından endişe ettiklerini belirten Emine Büyüknohutçu, “olayın altında yatan başka nedenler ve azmettiricilerinin olmadığı sanılmasın” dedi, davanın takipçisi olacaklarını ilan etti.

Ali ve Aysin için Adalet Yürüyüşü’ne

Ailesinin cenazesinde anne babasının mücadelesini devam ettirmeye söz veren Emine Büyüknohutçu, temmuz ayında Finike’de yapacakları anma etkinliklerinde mermer ocaklarının çevre, kültür ve sağlığa etkilerinin tartışılacağını belirtti.

(Fotoğraf: DHA)

Emine Büyüknohutçu adalet arayışının bir simgesi olarak ve yaşam hakkı için Antalya’daki Adalet Yürüyüşü’ne katılacağını açıkladı:

“Canlıların yaşam haklarına verdiğimiz önemden dolayı bu hakkı kısıtlayan veya engelleyen tüm unsurların da karşısında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Devam eden süreçte adalet arayışımızın bir göstergesi olarak çevre, canlıların yaşam hakkı ve yaşam hakları vahşice ellerinden alınan Büyüknohutçu çifti için adalet yürüyüşünde de yerimizi alacağımızı belirtmek isteriz.”

(Fotoğraf: CNN Türk)