1. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'Adalet Yürüyüşü'nün 17'nci gününe başlarken, Sakarya'nın Akyazı İlçesi Ormanköy Mevkii'ndeki mola yerinde açıklamada bulundu.


2. Kılıçdaroğlu “Biz isteriz ki adalet duygusu 7'den 70'e herkes tarafından kabul edilsin. Adalet duygusunu yüceltelim, adaletli davranalım. Hiçbir ayrım yapmaksızın, kimlik, inanç, yaşam tarzı ayrımı yapmaksızın hep birlikte huzur içerisinde yaşayalım. Bunun temel yolu adalettir, adalettir, adalettir" ifadelerini kullandı.


3. Yürüyüşün 17. günü Sakarya şehir merkezine 8 kilometre uzaklıkta bulunan Akyazı Ormanköy mevkinden başladı. Adalet için katedilen 17. etap için İstanbul’a 140 kilometrelik mesafeden yola çıkıldı.


4. Katılımın geçen günlere kıyasla arttığı gözlenen kortejde, yaklaşık 20 bin kişi yer aldı.


5. Yürüyüşe başladığı günden bugüne destek veren Hayır Meclisleri kortej alanındaydı.


6. 17. gününde yürüyüşe Antikapitalist Müslümanlar katıldı.


7. İlahiyatçı-yazar İhsan Eliaçık Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüdü.


8. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu'nun çağrısıyla bir araya gelen Aslı Erdoğan, Aslı Perker, Ceren Sözeri, Belma Fırat, Hacer Yeni, Ilgın Sönmez, Nazlı Karabıyıkoğlu, Ayşegül Tözeren, Ruhan Bilkay, Karen Alguadiş, Ebru Nihan Celkan, Şafak Pavey ve Ayşe Önal Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüdü.


9. Yürüyüşe katılan yazar Aslı Erdoğan “Bizden sonra bu tutuklamalar kronikleşti. Bizimle açıldı perde, şimdi her kesimden her yerden her çevreden her sosyal sınıftan adaletsizlik kurbanı olduğunu hisseden on binlerce yüz binlerce hatta milyonlarca insanız.“ ifadelerini kullandı.


10. "Eşitlik olmadan adalet olmaz" diyen Halkevci Kadınlar da Adalet Yürüyüşü’nde yer aldı.


11. Kortejde 1011 metre uzunluğunda "10 Kasım" bayrağı açıldı.


12.


13. 17 baroya üye 300 avukat ve 78'liler Derneği de korteje katıldı.


14. Beşiktaşlı ve Galatasaraylı taraftar grupları yürüyüşte yer aldı.


15. Bodrumlu denizciler, Denizcilik Bayramı'nda "Adaletsizlik sadece cezaevlerinde değil, denizlerimizde de var" diyerek yürüyüşe desteğe geldi.


16. Mola yerlerinde Beşiktaş Bandosu marşlarıyla yürüyüşe destek verdi.


17. CHP İstanbul Milletvekili Nihan Engin ile birlikte gelen görme engelli 70 yurttaş yürüyüşün son etabında yerini aldı.


18. Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin eşi Türkan Elçi Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüdü.


19. Yürüyüşe katılan siyasi partilerden biri de Adalet Partisi oldu.


20.


21.


22. Adalet Yürüyüşü'nün 17. günü kamp alanında Che'nin hayatını anlatan The Argentina film gösterimi ile sona erdi.