Samsun'da Konyaspor ve Beşiktaş arasında yaşanan olayların ardından Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın başkanlığında toplantı yapıldı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Spor Genel Müdürü, Emniyet Genel Müdürü, Jandarma Genel Komutanı ile birlikte Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyuboğlu'nun katıldığı toplantı Ankara'da yapıldı.

"Kupada E-Bilet uygulamasına geçeceğiz"

Toplantı sonrasında açıklamalar yapan Bak kupa finallerinde e-bilet sistemine geçileceğini duyurdu. Türk sporunun dünyada önemli bir yere sahip olduğunun gösterilmesi gerektiğini söyleyen Bak, "Kupada E-Bilet uygulamasına geçeceğiz. Teknolojik kabiliyetimizi artırmak konusunda da çalışmalarımız olacak. Müsabakaların risk analizi yapılacak." dedi.

"Tüm taraftarları cezalandıramayız"


Soylu'da yaptığı konuşmada Samsun'da Konyaspor ve Beşiktaş arasında gerçekleşen maçta yaşanan olaylarla ilişkin açıklama yapıldı. Tüm taraftarların cezalandırılamayacağını söyleyen Soylu bu olayın bir istisna olarak kabul edileceğini aktardı. Soylu, "Misafir takım seyircileri yolculuğa başladığı an kontrol edilecek. Sadece saha içi taşkınlıklar değil, aynı durum sosyal medyada da geçerli. Oraya da el atacağız. Gerekli tedbirleri kulüpler ve TFF ile birlikte değerlendireceğiz." şeklinde konuştu.

4 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı

Sporda şiddetin önlenmesiyle ilgili 6222 sayılı kanunda revizyona gidilebileceğini söyleyen Gül, "Samsun'daki olaylarla ilgili 4 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı" dedi.

(Fotoğraf: DHA)