Keten İnşaat’ın sahipleri Rıza Keten ve Selahattin Keten Şişli Belediye Başkanı Yardımcısı Cemil Candaş cinayeti kapsamında gözaltına alındı. Dün akşam gözaltına alınan Keten kardeşlerin dosyası ile ilgili gizlilik kararının verildiği öğrenildi.

Keten İnşaat’ın sahipleri Rıza Keten ve Selahattin Keten ile bir firma çalışanı, organize suçlar şube ekipleri tarafından gözaltına alındı. 

6 kişi tutuklanmıştı 
 
Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonlarda, aralarında saldırganın da bulunduğu 10 kişi gözaltına alınmış 6’sı tutuklanmıştı.

Davanın sanığı Keten kardeşleri işaret etmişti

Cemil Candaş cinayeti ile ilgili açılan davanın sanıklardan Hacı Avcı, Selahattin Keten'in Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü dahil birçok kişiyle sorun yaşadığını belirtmişti. Avcı geçtiğimiz Mart ayındaki duruşmada  “Selahattin Keten, Hayri başkan dahil birçok kişiyle sorun yaşadı. Başkanla konuştum projenin olmayacağını söyledi. Ben de bunu anlattım Selahattin Keten’e. O da ‘Ben bu başkan yardımcısını dövdüreceğim. Hayri başkan randevu da vermiyor’ dedi. Cemil Candaş tehdit alıyordu zaten. Kendisi bana anlatmıştı. ‘Burada 30 senedir bir çete var. Bunu kırmam gerekiyor’ diyordu. İş, Keten’le çıkmaza girdiği için Selahattin Keten ‘Onu dövdüreceğim. En azından bir yumruk attırayım’ dedi. Ben de Engin Gölve’ye (davanın bir diğer sanığı) ‘Bir müdür dövülecek’ dedim. Sonra Selahattin’i arayıp ‘Birini buldum ama nasıl olacak diyor’ dedim. O da ‘Rıza’yı göndereceğim’ dedi. Olay olduktan sonra Selahattin Keten aradı beni. Neler olduğunu sordu. Rıza Keten’in ruhsatlı silahı vardı.” şeklinde konuştu.

(Kaynak: Habertürk)