Kadıköy’de Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek vermek için açıklama yapan gruba polisin sert saldırısında darp edilerek gözaltına alınan Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan’ın sert müdahele sonucu kolu kırıldı. Evrensel'e konuşan Elvan,  “Kolum kırıldı dedim, ters kelepçeyi sökmediler. Cevapları ‘Anahtarı bulamadık’ oldu. Kolumun kırılmasına rağmen  hastaneye kadar ters kelepçeyle götürüldüm” dedi.

"Kolum kırıldı dedim ama kelepçeyi çözmediler" 

Müdahelenin bir anda gerçekleştiğini belirten Elvan, yaşananları “Yanımda kızım ve kızımın hocası da vardı. Gazeteci arkadaşlarımızla sohbet ediyorduk. Ve bir anda müdahale başladı. Etrafımızı sardılar. Ben de saldırı üzerine ‘Yapmayın, etmeyin.’ diye bağırdım. Beni ve kızımı gözaltına aldılar. Ve ters kelepçe taktılar." diyerek anlattı. Saldırı sırasında kolunun kırıldığını hissettiğini söyleyen Elvan, "Kolumun kırıldığını söyledim ancak ‘Anahtarı bulamadık’ diyerek kelepçeyi çözemediler. uzun süre böyle kaldım. Kelepçeyi hastanede çıkardılar.” şeklinde konuştu. 

"Kolumun kırılması hiçbir şey"

Savcılık talimatıyla serbest bırakılan Elvan, son olarak şunları söyledi: “Bu ülkede işkence var, zulüm var. Bütün dünya duysun, görsün bunu. Kolumun kırılması hiçbir şey değil. Bana öyle bir yürek yarası verdiler ki kolumun kırılması hiç bir şey. Bana kapanmayan bir yara verdiler.”