Trabzon'un Maçka İlçesi kırsalında ağır yaralanan 15 yaşındaki Eren Bülbül yaşamını yitirdi.

Güvenlik güçleri tarafından savunmasız olarak çatışma yaşanabilecek bölgeye götürülen Bülbül, çıkan çatışmada yaşamını yitirdi.

"15 yaşındaki çocuk operasyona mı götürülür?"

Trabzon Farabi Hastanesi’ne koşan eren Bülbül’ün yakınları “15 yaşındaki çocuk hiçbir önlem almadan operasyona götürülür mü?” diye tepki gösterdi.

Bülbül’ün kuzeni Ali Bülbül de Haber61’e yaptığı açıklamada, “15 yaşında çocuğa ne yelek giydirme ne bir şey. Kendileri yelek giymiyor ki çocuğa yelek giydirsinler. Bunu oraya yem olarak götürüyorlar, orada pusuya düşürüyorlar. Orada çatışmaya giriyor teröristler, bizimki vuruluyor. 2 asker yaralanıyor. Evleri 2 gün önce soydular. Yiyecek olan her şeyi aldılar. Çocuğu yanlarına götürüyorlar pusuya düşüyorlar. 4 tane asker” ifadelerini kullandı. 

#iyikivarsınEren TT oldu

Hayatını kaybeden Bülbül'ün Facebook hesabından yaptığı "Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın" paylaşımı #iyikivarsınEren etiketiyle Twitter'da TT oldu.

HDP'den mesaj

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, Bülbül için taziye mesajı yayınladı. HDP'nin internet sitesi üzerinden paylaştığı taziye mesajı şu şekilde: "Trabzon’un Maçka ilçesinde çıkan çatışmada 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün hayatını kaybettiğini büyük üzüntüyle öğrendik. 15 yaşında bir çocuğun çatışmalı bir ortama sürüklenmesi kabul edilemez. Eren Bülbül'ün hayatını kaybetmesinde sorumluluğu bulunanları kınıyoruz. Eren Bülbül’e rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Barışı ve demokrasiyi inşa etmek için tüm kararlılığımızla mücadeleye devam edeceğiz. “Ölüm” ve “çocuk” sözcüklerinin yan yana durmayacağı günler için çabalarımızı sürdüreceğiz"