Cumartesi Anneleri 646. kez Galatasaray Meydanı'nda bir araya geldi. Anneler bu hafta ''Kelimelerin yetmediği yerde, susmak en ağır cevaptır!” diyerek bu haftaki eylemlerini susarak gerçekleştirdi. 

''Failler belli, katiller nerede?'' pankartının açıldığı eyleme HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, kayıp yakınları ve çok sayıda yurttaş katıldı. Eylemde iki gün önce hayatını kaybeden 1994 yılında gözaltında kaybedilen gazeteci Nazım Babaoğlu'nun annesi Makbule Babaoğlu da anıldı. 
 
Basın açıklamasını gözaltında kaybedilen Hasan Ocak'ın ablası Maside Ocak okudu. Ocak, gözaltında kaybedilen insanlar için hakikat ve adalet talebiyle Galatasaray Meydanı'nda olduklarını belirterek, ''Hakikati ve adaleti aramak suç değildir. Hakları ihlal edilenlerle, adaletsizliğe maruz kalanlarla demokratik imkânlarla dayanışmak suç değildir. Suç olan hakikate ve adalete ulaşma hakkımızı karşılıksız bırakmaktır. Suç olan hak ve özgürlüklerimizi kısıtlamak, hak arama kanallarımızı kapatmaktır'' dedi. Ocak,  gözaltında kaybedilen sevdiklerine ulaşabilmek için, kayıp dosyalarında ceza adaletinin sağlanması için kamuoyu yaratmaya ihtiyaçları olduğunu söyledi. 
 
Kamuoyu yaratabilmeleri için gösteri yapma, ifade ve basın özgürlüklerinin eksiksiz işlemesine ihtiyaçları olduklarını söyleyen Ocak, ''Bu özgürlüklerimizin saldırı altında olduğu gerçeğine dikkat çekmek için 646. haftamızda 'kelimelerin yetmediği yerde, susmak en ağır cevaptır!' diyor ve bu haftamızı susarak gerçekleştiriyoruz.'' şeklinde konuştu.