Son ayağı İzmir’de yapılacak olan HDP’nin başlattığı ‘Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne CHP İzmir milletvekilleri Murat Bakan ve Atilla Sertel destek vereceklerini açıkladı. Gündoğdu Meydanı’nda HDP tarafından düzenlenecek nöbete katılacak olan Bakan ve Sertel, adalet ve barış için nöbete katılım sağlayacaklarını belirtti.

dihaber'e konuşan Bakan, Nöbeti destek amaçlı ziyarette bulunacağının altını çizerek herkes için Adalet talebinde bulunduklarını ve adalet arayışında, talebinde bulunan demokratik her tür eyleme destek olunması gerektiğini vurguladı. Bakan, “adalet ihtiyacı ve talebi yalnızca CHP ve HDP’nin değil, tüm toplumun ihtiyacıdır” diyerek birlikte hareket etme çağrısında bulundu.

Sertel ise, yapılan kamuoyu araştırmalarında sorulan “Türkiye’de adaletin olduğuna inanıyor musunuz?” sorusuna yüzde 85 oranında olumsuz yanıt verildiğini belirterek "Siyasi parti bazında olayı değerlendirmemek gerekir. Adalet herkes için gereklidir. Siyasi parti adı altında değil ama Türkiye’de adalete ihtiyaç duyan her siyasi görüşten insanın bir arada olması mutlak gereklidir." şeklinde konuştu.