HDP'nin başlattığı Vicdan ve Adalet Nöbeti İzmir'de 4. gününde. Nöbette bugün HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Dilan Taşdemir konuşma gerçekleştirdi. 

"Adalet ve vicdan nöbetçileri olarak bu iktidarın peşini bırakmayacağız, mücadale etmeye devam edeceğiz." diyen Taşdemir, AKP'nin kadın düşmanı ve cinsiyetçi politikalarla beslendiğini ifade etti. AKP iktidarında kadın cinayetlerinin arttığını vurgulayan Taşdemir, "Artık sadece kadınlar hedef değil tüm toplum hedef." şeklinde konuştu.

OHAL sürecinde cezaevlerinde yaşanan hak ihlallerinde de değinen Adalet Bakanlığı Cezaevi Müdürü Enis Yavuz Yıldırım'a seslendi. Taşdemir, "Buyurun İzmir'de Şakran'da incelemelerde bulunalım. Eğer bu işkence ile mücadele etme konusunda samimi iseler buyursunlar gelsinler." dedi. 

Toplumun yaşama güvencesi olmadığını söyleyen Erdoğan, "AKP'ye oy çıkan yerlerde bile halk tedirgin, komşuluk güveni kalmadı. Bir kez daha soruyoruz kaybeden kim kazanan kim?" diye sordu.

Taşdemir, konuşmasının sonunda "Mahkemelerde, sokaklarda, cezaevlerinde ve alanlarda sırt sırta verip direniyoruz ve bizler kazanacağız. " diyerek mücadele çağrısı yaptı.

(Fotoğraf: Dihaber)