Açlık grevinin 217. gününde olan Nuriye Gülmen, 26 Eylül'den bu yana tutulduğu Numune Hastanesi yoğun bakım ünitesinden 9 Ekim gecesi alınarak, tutuklu servisine nakledildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, iki gündür tutuklu servisinde kalan Gülmen’i ziyaret etti. Ağbaba, 

 
 
Ağbaba görüşme sonrası, CHP Ankara Milletvekilleri Necati Yılmaz ve Şenal Sarıhan ile Numune Hastanesi önünde bir basın açıklaması yaptı. Ağbaba, yaklaşık yarım saat süren görüşmeleri ile ilgili olarak şunları anlattı:
“Nuriye, ‘Ben hasta değilim, burada tutulmam hukuksuz’ diyor. Hasta olmadığı halde burada nasıl tutulduğunu soruyor. Nuriye hastane ve hastane personeli ile ilgili bir sorunu olmadığını, sorunun hukuksuzluk olduğunu belirtiyor. 13 gün boyunca yoğun bakım servisinde tutulduğu, rafakatçisi olmadığından banyosunu dahi yapamadığını, askerler tarafından 24 saat izlendiğini, kendisini bir kafes hayvanı gibi hissettiğini söyledi. Gülmen diyor ki, ‘Orayı beğenmezken buraya getirildim, burası çok daha kötü. Gün ışığı yok. Gün ışığından yoksunum iki gündür... Gece ve gündüzü ayırt edemiyorum’. “
 
Kilosunun yarıya düşmüş
Gülmen’in refakatçisi olmadığından ihtiyaçlarını karşılayamadığını ve egzersizlerini de yapamadığını söylediğini anlatan Ağbaba, “Son gördüğümden bu yana yarı yarıya kilo kaybetmiş. Çok zayıflamış, ‘Beni burada tutarak boyun eğ diyorlar, boyun eğmeyeceğim. İşimi, ekmeğimi istiyorum. Yaşam hakkımızı savunuyorum. Boyun eğmeyeceğim’ diyor” dedi.
 
Gülmen ve Semih Özakça’nın göz göre göre ölmemesi için AKP’ye çağrı yapan Ağbaba, “İki gencecik beden hızla ölüme doğru gidiyor. Son gördüğümden bu yana Gülmen’in yarısı kalmış. Gülmen ve Özakça derhal görevlerine başlasınlar ve bu hukuksuzluk son bulsun” dedi.

Numune Hastanesi önünde CHP Milletvekilleri'nin açıklamasının ardından, Acun Karadağ ve Nuriye Gülmen'in kardeşi Beyza Gülmen'e polis saldırdı.  Saldırıda gözaltına alınanlar daha sonra serbest bırakıldı.