İstanbul Şişli'de öğrenci velileri okulları için Kurtuluş Ortaokulu önünde toplandı. "Okulumuzdan başka okul istemiyoruz" diyen Kurtuluş Ortaokulu velileri Şişli Kaymakamlığı'na yürüdü.

Kaymakamlığın önünde bir heyet içeri girip görüşme yaptı. Görüşmenin ardından yarın sabah saat 09.00'da Kurtuluş Ortaokulu önüne tekrar çağrı yapıldı. Saat 12.30'da ise bir grup öğrenci velisi valilik ile görüşmeye gidecek.

 

Kurtuluş Ortaokulu'nda velilerin eylemine öğrenciler de destek verdi: Bu okul bizimdir, bizim kalacak 

 

Eylemde Yarın Haber'e konuşan öğrenci velileri çocuklarının eğitimi için kaymakamlık önüne geldiklerini söyledi. Veliler, ortaokulun lise yapılmasına izin vermeyeceklerini vurguladı. Ortaokula taşınacak lisenin de yıkılacağını söyleyen veliler, yıkılacak olan lisenin yerine "AVM mi yapılacak?" diye sordu.

"4+4+4+4 sitemi geldi çocuklarımız mağdur oldu, TEOG kalktı çocuklarımız mağdur oldu" diyen öğrenci velileri ortaokulun başka bir yere taşınması durumunda öğrencilerin akşam geç saatte eve gelecek olmalarından yakındı.

 

Ne olmuştu? 

Kurtuluş Ortaokulu'nda okuyan öğrencilerinin okulları, Şişli Motor Mesler Lisesi'ne verilmek isteniyor. Öğrencilerin okullarının değişmesini istemeyen veliler de tepki göstererek bir yürüyüş gerçekleştirdi. Kurtuluş Ortaokulu önünden İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yürüyen veliler 'Okulumuz bizim, vermeyiz' dedi.