Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi,  Rızza Sarraf dosyasında 45-50 Milyon Euro rüşvetle adı geçen eski Ekonomi Bakan'ı Zafer  Çağlayan’a her ay 200 litre de dizel yakıt desteği verildiğini açıkladı.

Gazete Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre Koruma kararı verilen eski bakanların güvenliğini sağlayan polislere, en son görev yaptığı kurumdan koruma aracı tahsis ediliyor. Tamir ve bakımları devletçe karşılanan araçlara ayrıca yakıt imkanı sağlanıyor. Kimi bakanların makam otomobili olarak da kullandığı araç tahsisi bir soru önergesiyle Meclis gündemine taşındı.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, eski bakanların hangilerine araç tahsis edildiğini, bu araçların markalarını ve sağlanan yakıt miktarını sordu.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi verdiği yanıtta, “Eski Bakanlar Zafer Çağlayan ve Mustafa Elitaş’a birer adet 2013 model Reanult Fluence marka koruma aracı tahsis edilmiş olup, tahsis edilen araçlar aylık 200 litre dizel yakıt ile sınırlandırılmıştır” dedi.