CHP Milletvekili Barış Yarkadaş Cağaloğlu'nda yaşananları Meclis gündemine taşıdı. Okul Müdürü Necati Yener’in, düzenlediği sucuk partisine katılmayacağını öğrendiği öğrencilerin sınıfına girerek hakaret yağdırdığını ve “Buranın Allah’ı benim” dediğini söyledi.
CHP’li Yarkadaş, yaşananları şöyle anlattı:
 
Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Proje Okul kapsamındaki Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nin Müdürü Necati Yener, uygulamaları yüzünden Milli Eğitim Bakanlığı’na şikayet edildi. Okulda yaşananları biz de MEB’e aktarmış ve müdürden kaynaklanan sorunların çözülmesini istemiştik. Bakanlık, şikayetlerin artması sonucu üç gün önce okula müfettiş yolladı. Müfettişlerin incelemesi yarın bitiyor. Ancak ne ilginç ki; müfettişler okulda çalışma yürütürken, Müdür Necati Yener ise hiçbir şey yokmuş gibi davranıyor. Cuma günü okulda bir sucuk partisi düzenlemeye hazırlanıyor. Bir grup öğrenci ise müdürü protesto etmek için partiye katılmayacağını söylüyor. Müdür Necati Yener bunu duyunca, sınıfa giriyor ve hakaretler yağdırıyor.
 
CHP’li Yarkadaş, Necati Yener’in, okulda düzenlenecek olan sucuk partisine katılmayacağını söyleyen öğrencilerin sınıfına girerek yaptıklarını ise şöyle aktardı:
Okul müdürü sınıfa hışımla girdikten sonra cep telefonlarını topluyor. Ardından ise ‘Bu kıçı kırık soruşturmaya güvenip bana bir şey olacağını mı sandınız? Soytarılar, şerefsizler. Sizden bunların hesabını soracağım’ diye bağırıyor. Şoka uğrayan öğrenciler, bunun üzerine ailelerini haberdar ediyor. Aileler hemen okula geliyor. Şu an okulda tam bir kaos var. Bu müdürün görevden alınması ve derhal tedaviye gönderilmesi gerekiyor.

Buranın Allah'ı benim 
 
Müdür Necati Yener’in öğrencilere daha önce de hakaret ettiğini belirten Yarkadaş, “Baskılar katlanılmaz boyuta ulaşınca, aileler durumu anlatan 65 sayfalık bir rapor hazırladılar. Bu raporu bana da getirdiler. MEB İsmet Yılmaz’a da sundular” diye konuştu. Yarkadaş, raporda yer alan ifadelerin korkutucu olduğunu da belirtti. Yarkadaş şöyle konuştu:

 Okul Müdürü Necati Yener, ‘Buranın Allah’ı benim. Yönetmelik – mönetmelik tanımam. Gidin bildiğiniz yere şikayet edin’ diyor. Buna yüzlerce öğrenci şahit… Okul müdürünün görevden alınması ve tedaviye gönderilmesi gerekiyor. 

 

 

Sosyal medyada tepki: Müdür görevden alınsın

Müdür Yener hakkında suç duyurusunda bulunan veliler, 20.30 itibari ile Twitter'dan #CALMüdürüGörevdenAlınsın etiketiyle bir sosyal medya eylemi başlattı.