Başbakan Binali Yıldırım AKP Muğla İl Kongresi’nde konuştu. Yıldırım “Başbakan bizi Afrin’e götür” sloganlarına ise “Çıkışta hazır olun gidiyoruz” şeklinde yanıt verdi.

DHA’dan aktarılan habere göre Yıldırım’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

“Bugünlerde Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor. Zeytin Dalları da burada. Mehmetçik ile beraber Özgür Suriye Ordusu'nun kahraman yiğitleri bölgenin huzuru için destanlar yazıyor. Mehmetçik, kahraman askerimiz niye orada? Çünkü onlar vatandaşımızın can ve mal güvenliğini koruyor. Onlar hudutlarımızın güvenliği için oradalar. Onlar alçak PKK, PYD, YPG, DEAŞ örgütlerini ortadan kaldırmak için oradalar. O kahramanlarımız bölgeye huzur, barış kardeşlik için getirmek için oradalar. İstikbalimiz ve istiklalimiz için gece gündüz demeden destan yazıyorlar.

Sınır güvenliğimiz için yaptığımız bu harekatı karalamaya, saptırmaya çalışanlar var ama biz haklıyız, onun için de güçlüyüz. Sonuna kadar da bu yolda devam edeceğiz. Biz Afrin bölgesine savaşa gitmedik. Neye gittik? Orada yıllardan beri Araplara, Kürt kardeşlerimize, Türkmenlere zulmeden, malını mülkünü elinden alan, genç yaşta kız erkek çocukları askere almaya zorlayan, onları terörist yapmaya çalışan alçak terör örgütünün orada yaptığı zulümleri bitirmek için gittik.”

Afrin Harekatı’nın 22. gününde Başbakan Binali Yıldırım’ın “Başbakan bizi Afrin’e götür” tezahüratlarına verdiği “esprili” yanıt ise tepki topladı.