Uzun zamandır kanser tedavisi gören Nuray Hafiftaş geçtiğimiz yıl temmuz ayında geçirdiği kalın bağırsak ameliyatından sonra karaciğerine de sıçrayan kanser nedeniyle özel bir hastanede tedavi altına alınmıştı. Tedavi gören türk halk müziği sanatçısı Hafiftaş, 54 yaşında hayatını kaybetti.

NURAY HAFİFTAŞ: TEDAVİYE BAŞLADIĞIM SÜREÇTE ÇOK YORULDUM

 Nuray Hafiftaş yaşadığı zor günleri şu sözlerle anlatmıştı: Hayatım bir anda tepe taklak oldu. Ben normalde çok pozitif bir insanım. İlk tedaviye başladığım süreçte çok yoruldum çünkü çok yoğun bir şekilde kemoterapi alıyordum. Ancak buraya adım atar atmaz doktorumun hastalığım hakkındaki detaylı bilgi paylaşımları beni çok mutlu etti. Buraya büyük bir mutlulukla geliyorum.

NURAY HAFİFTAŞ KİMDİR?

Nuray Hafiftaş, 8 Ağustos 1964 tarihinde Ardahan ilinin bir ilçesi Çıldır'da doğdu. İlkokul eğitimini Taksim'de tamamladıktan sonra İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi) Devlet Konservatuarı'nı bitirdikten sonra İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde 4 yıl kadrolu devlet sanatçısı olarak yer aldı, aynı yıl İstanbul Radyosunda'da sözleşmeli sanatçı olarak 4 yıl çalıştı.Şimdiye kadar birçok albüm çıkaran sanatçının 100'ü aşkın söz ve bestesi kendine ait olan eserleri var.