Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı tarafından 16 Nisan saat 12.00-13.00 arasında Beyoğlu’nda yapılacak olan ‘OHAL Değil Demokrasi İstiyoruz’ adı altındaki oturma eylemi için bazı yollar trafiğe kapanacak. Trafiğe kapanacak yollar için İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yazılı açıklama yapıldı.

 
Yapılan Açıklamada, “16.04.2018 Pazartesi günü 12.00-13.00 saatleri arasında CHP İl Başkanlığı organizesinde ilimiz Beyoğlu ilçesinde yapılacak olan “OHAL Değil Demokrasi İstiyoruz” adı altındaki oturma eylemi ile ilgili 16.04.2018 günü saat 10.00’dan itibaren trafiğe kapatılacak yollar aşağıda sunulmuştur” denildi.
 
 
Polis bariyerlerle kapattı
 
Eylem öncesi polis bariyerlere Taksim Meydanı'nı kapattı.
İstiklal Caddesi girişi ve Gezi Parkı’na da çok sayıda TOMA ve çevik kuvvet polisi konuşlandırıldı. CHP İstanbul İl Örgütü Yöneticileri “Meydanda oturma eylemi yapacağız. İzin verilmez ise İstiklal Caddesi’nden Galatasaray Meydanı'na yürüyeceğiz” dedi. 
 
 
 
Polis kitleye Taksim Meyda'nın da beklememesini söyleyerek "Fransız Konsolosloğu'nun önünde basın açıklamanızı yapın. Daha sonrasında Galatasaray Meydanı'na gidin" dedi.
 
 

 

CHP Taksim'de "OHAL Değil Demokrasi İstiyoruz" diyerek oturma eylemi gerçekleştiriyor. "Her yer Taksim her yer direniş" sloganı ile eyleme devam ediyor.