İstanbul Gazi Mahallesi 8 Evler bölgesinde önceki gün meydana gelen olayda, 6 yıllık komşusu olduğu öğrenilen bir şahıs, 12 yaşındaki H.E. evde yalnız olduğu esnada çocuğa cinsel istismarda bulundu.

Evlerinin kapısına dayanan Ramazan Yurt, 12 yaşındaki H.E'nin evde yalnız olduğunu fark etti. Yurt, çocuktan kapıyı açmasını istedi. Ancak büyük korku yaşayan H.E. kapıyı açmayınca, istismarcı önce kapıyı ardından penceredeki demir korkulukları zorlamaya başladı.

Hem teşhircilik yapmaya, hem de bir eliyle küçük çocuğu yakalamak için uğraşan istismarcı, sonuç alamayınca çocuğu "eski komşuyuz" bahanesiyle kandırmaya çalıştı. Bir yandan çocuğu ikna etmeye çalışan Yurt bir yandan da küçük çocuğa cinsel organını göstererek H.E’ye cinsel istismarda bulundu.

Olay, H.E'nin cep telefonundaki görüntüleri annesine izletmesiyle ortaya çıktı. Eve gelen anne H.E.'nin kaydettiği görüntülerin ardından istismarcı Ramazan Yurt’un evine gitmek isteyen anne, Yurt’un kendisini gördükten sonra kaçtığını belirtti. Aile polise giderek şikayetçi oldu. İstismarcı Ramazan Yurt hala yakalanmadı.