24 Haziran seçimlerinin ardından sosyalistlerden seçimleri değerlendiren açıklamalar gelmeye devam ediyor. Seçim sürecini ve seçim sonuçlarını değerlendiren Emekçi Hareket Partisi (EHP), "Rehavete zaman yok, yerel seçimler için bugün harekete geçin" diyerek bir açıklama yayınladı.

24 Haziran'dan çıkarılacak ilk sonucun yenilgi değil olanaklar olduğu ifade edilen açıklamada, tek adam rejimini durdurma hedefine şimdilik ulaşılamadığı belirtiliyor. Ancak Erdoğan'ın da üstü örtülü bir koalisyona mecbur kaldığı vurgulanarak, attığı her adımın ülkenin yarısı için gayrimeşru olacağı ifade ediliyor. Sonucun şaibeli olduğu, çünkü oy hırsızlığının ispat edilemediği belirtilerek, CHP başta olmak üzere muhalefetin zayıf konuma düştüğü üzerinde duruluyor.

Muhalefetin başarılı olup olmadığının cevabının meydanlarda görüleceği, seçimin kazananının sermaye olduğu gibi değerlendirmelerin de yapıldığı açıklamada "Sosyalist hareketin söz yetki karar bayrağını yine caddelere ve meydanlara taşıyacağız. Rehavete kapılmak yok. Politik mücadelede başarı iyi hazırlık gerektirir. Eksikliklerimizi tamamlamak için hiç vakit kaybetmeden harekete geçiyoruz. Yılgınlığa sırtımızı dönüp bir adım daha atıyoruz" ifadeleri kullanılıyor.

Açıklamanın tamamı için tıklayınız