Evrensel'in haberine göre, ODTÜ öğrencileri, mezuniyet töreninde taşınan pankartlar ve rektör protestosu nedeniyle gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılması için kampüste toplandı. Rektörlüğe yapılacak yürüyüş öncesi ODTÜ'ye çok sayıda polis girdi. Hazırlık Binası önünde buluşan öğrenciler  “ODTÜ’de ve Ülkede Tek Adama Biat Etmeyeceğiz” pankartıyla Rektörlük önüne yürüyerek açıklama yapacaktı. Ancak rektörlük binası ve fizik çimleri önüne yığınak yapan polisler burada 3 öğrenciyi gözaltına almak istedi. Araya giren akademisyenler öğrencilerin gözaltına alınmasını engelledi. Öğrenciler Hazırlık Binası önünde hem Rektörlüğün tutumunu hem de gözaltıları sloganlarla protesto ederek eylemi sonlandırdı.

 
ÖTK BAŞKANI GÜR SERBEST BIRAKILDI
 
Öte yandan ODTÜ mezuniyet töreninde Rektör Verşan Kök'i protesto ettiği için evine yapılan polis baskınıyla gözaltına alınan ODTÜ Öğrenci Temsilcileri Konseyi (ÖTK) Başkanı Özgür Mehmet Gür sabah saatlerinde serbest bırakıldı.
“Tayyipler alemi” pankartı nedeniyle biri pankartı basan baskıevi çalışanı olmak üzere 5 kişi hakkında salı gününe kadar gözaltı kararı bulunuyor.