Siverek’te Bucak aşiretinin önde gelen isimlerinden biri olan Mehmet Fatih Bucak, dün itibariyle MHP’nin Urfa’nın Siverek ilçesi için belediye başkan adayı olarak gösterildi. Mehmet Fatih Bucak katıldığı bir televizyon programında diğer adayları ölüm ile tehdit etti.

“Siverek’e sokmayız”

Bucak, Güneydoğu TV canlı yayınına telefonla bağlanarak “Ben oraya seçime gelmiyorum ölmeye geliyorum. Orada bu saatten sonra değil başka bir partinin arabası, Trump bile gezemez. Bucak imparatorluğunu kimse yıkamaz.” dedi. Aksi halde aşiretinin “küllerinden doğacağını” söyleyen Bucak, “Siverek’e sokmayız.” diye konuştu.

Diğer parti adaylarına seslenen Bucak, “Şimdiden elleriyle mezar kazmaya başlasınlar. Gelir gelmez de ilk Karacadağ’a gidiyorum bakalım el mi yaman bey mi yaman hodri meydan. Bir yalancı olacaksın, mıymıntı sünepe olacaksın iki artistlik yapacaksın biz bunu yemeyiz. Biz çatlamış topraklara çatlamış ayaklarıyla basan bir insanız, biz seçime de gelmiyoruz bunu bilin. Ben ölmeye geliyorum. Babayiğit olan çıksın karşıma.” ifadelerini kullandı.

Mehmet Fatih Bucak, 2015 yılında Tayyip Erdoğan’ın Huber Köşkü’nde “ünlü”lerle düzenlediği iftar programının da davetlilerinden biri olmuştu.